Naujienos

Kodėl būtina valyti nuotekų valymo įrenginius?

Kiekvienas, turintis biologinį nuotekų valymo įrenginį žino, kad didelės priežiūros jis nereikalauja – įprastai tereikia vieną ar kelis kartus per metus įrenginį išvalyti. Kad nuotekų įrenginį reikia valyti, byloja skleidžiamas nemalonus kvapas ar taršios nuotekos į aplinkinius vandens šaltinius. Visgi tiksliausias būdas - išmatuoti veikliojo dumblo koncentraciją. Jei ši siekia 60 % ir daugiau, įrenginį būtina išvalyti.

Žala gamtai ir žmoguiperson s left hand holding green leaf plant 886522

Mūsų darbo praktika rodo, jog ne visi klientai kruopščiai seka biologinio nuotekų valymo įrenginio dumblo lygį – tokiu atveju perteklinis dumblas yra išplaunamas į aplinką, o susidarę azoto ir fosforo junginiai stipriai teršia gamtą ir yra kenksmingi žmogaus sveikatai. Šių junginių skatinama eutrofikacija gali paveikti gyvus vandens organizmus – sutrinka jų pusiausvyra, masiškai dūsta žuvys, žmogui kyla pavojus užsikrėsti pavojingomis, infekcinėmis ligomis.

Taip pat svarbu pabrėžti, kad nuotekų valymą geriausia patikėti kvalifikuotiems specialistams, kurie naudoja profesionalią įrangą ir turi specifinių žinių. Taip nesukelsite pavojingų nuotekų patekimo į gruntą, apsaugosite gamtą ir save.

Gali grėsti bauda

Laiku neišvalius biologinio nuotekų valymo įrenginio laukia ir administracinės baudos. Aplinkos apsaugos pareigūnai kasmet tikrina, ar gyventojų, neturinčių galimybės prisijungti prie miesto nuotekų tinklų, nuotekų kaupimo rezervuarai atitinka aplinkosaugos reikalavimus, ar aplinka neteršiama perteklinėmis nuotekomis. Namo nuotekų valymo įrenginys turi atitikti visus keliamus reikalavimus bei standartus. 

Už netinkamą nuotekų tvarkymą gresia administracinė bauda nuo 60 iki 300 eurų (ANK 246 str. 1d.).

Išeitis – bendradarbiavimas su mūsų komanda

UAB Taplan užtikrina, kad nuo šiol rūpintis Jums Jūsų biologinio nuotekų valymo įrenginio perteklinio dumblo išvalymu ir utilizavimu nereikės. Sudarius sutartį kiekvienam klientui pateiksime informaciją pačiu patogiausiu būdu, darbai bus atlikti be priekaištų su papildoma įrenginio priežiūra ir rekomendacijoms. Visada stengiamės darbus organizuoti taip, kad sekantys Jūsų valymai būtų kuo pigesni ! 
Paslauga turi būti atliekama periodiškai siekiant išvengti dumblo pertekliaus.
Tapk lankstus - taupyk savo laiką!

Susisiekime: +370 645 78988 arba +370 602 63033

Kontaktai

UAB „Taplan“

Įm. kodas: 305208086

Telefonas: +370 602 63033 +370 645 78988

El. Paštas: info@taplan.lt

Bendraukime: